Prefabrik ev

Günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlanan prafabrik evlerin tercih edilmesindeki önemli unsurlar yalıtım açısından uygun fiyatlara denk gelmesi dayanıklılık olarak betonerme bi yapıya göre daha fazla olması zamanla oluşan kırık çatlak rutubet vb konularda betonerme yapının uğradığı zararları görmemesi ve depremde hiç bir tehlike yaratmaması açısından çok fazla rağbet görmekte.

      Prefabrik firması olarak sektörde öncü firmamız sizlere dört duvar bir yapı inşa etmiyor. Kendi mimari çizgilerimiz ve özgün tasarımlar ile sizlere bir yaşam alanı sunuyoruz, sizlerin hayal gücünüze dayalı yaşamak istediğiniz evin çizimlerini birlikte yapıp tasarlıyoruz.

 

GEMLİK DE BİR MİMARİ ŞİRKET OLAN FİRMAMIZ KAYAOĞLU İNŞAAT OLARAK PREFABRİK VE ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPILARDA MÜMKÜN OLMADIĞI SÖYLENEN 3. KAT VE ÇATI KATI GİBİ İÇ TASARIM VE DIŞ TASARIM OLARAK YAPILMASI MÜMKÜN OLMAYAN HER KONUYA ANINDA CEVAP VERMEKTEDİR. BAHÇE PEYZAJINDAN MOBİLYAYA ÇATI TASARIMLARINDAN MANTOLAMAYA HAVUZ VE BAHÇE MOBİLYALARINA KADAR BİR ÇOK İSTEK VE HAYALLERİNİZDE YANINIZDAYIZ. BİZLERE KAYAOĞLU İNŞAAT GEMLİK PREFABRİK YAPI GEMLİK ÇELİK KONSTRÜKSİYON OLARAK KOLAYCA ERİŞİM SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

 Prefabrik yapı oluşumu nedir, neler kullanılır prefabrik yapının bileşenleri nelerdir gelin inceleyelim.

gemlik prafabrik ev şatış montajı prafabrik ev modelleri prafabrik ev projeleri kurşunlu kumsaz gemsaz kumla manastır umurbey

DIŞ VE İÇ PANELLER

Dış ve iç paneller 8X1250X2500 mm ebatlarında çift taraflı Fibercement yada çimentolu yonga levha imal edilir.
Isı yalıtımı için paneller arasında 84 mm 12 dansite polistiren sert köpük kullanılır. Dış panel kalınlığı 10 cm, iç panel kalınlığı 6 cm ve panel yüksekliği 250 cm’dir. olu duvar paneli, pencereli duvar paneli, vasistaslı duvar paneli ve kapılı duvar panelinden imal edilen binaların en ağır parçası (1 adet 125×250 cm dış kapılı panel için ) 114 kg’dır.

PANEL BİRLEŞİMLERİ

Birleşim elemanları olan özel U ve H profilleri paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek özel kenet sistemi ile birleştirilir.
Kenarlarda radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma olmaz.

TAŞIYICI KONSRÜKSİYONLAR

Çatı makasları, kirişler ve kolonlar özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Bina boyunca her 125 cm de bir adet özel şekillendirilmiş çelik makas konulmakta olup makas üst yüzeyine özel şekillendirilmiş galvaniz sacdan monte edilir. Montajda civata ve somun kullanıldığından yapı defalarca sökülüp takılabilir. Kaynaksız ve Cıvata Bağlantılı Sistem ile modern üretim tesislerimizde üretilmektedir.

ARAKAT KONSRÜKSİYONLAR

Ara kat konstrüksiyonu taşıyıcı kafes şeklinde özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir.
Arakat zemini 16 mm fiberciment yada çimento yonga levha ile kaplanır. Alt kat asma tavan alçıpanı üzerine ısı-ses izolasyonu olarak 80 mm (14 kg/m3) kalınlığında cam yünü serilir.Arakat taşıma yükü 200 kg/m² dir.

PREFABRİK EV ÇATISI

ÇATI SİSTEMİ :%30 eğimli civatalı, kaynaksız, beşik çatı makas sistemi kullanılmaktadır.
ÇATI KAPLAMA VE YALITIMI :Çatı kaplaması olarak metal aşıklar üzerine paslanmaz boyasız
(naturel) galvaniz trapez sac uygulanır. Opsiyonel olarak kendi tesislerimizde üretilen Kiremit
Desenli Boyalı Trapez Sac uygulaması yapılmaktadır. Makas alın bölgesi menfezli ve PVC lambri malzeme ile kaplanmaktadır. Bina etrafında 20 cm. genişliğinde paslanmaz galvaniz sacdan şekillendirilmiş menfezli saçaklar bulunmaktadır. Çatıya özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan deprem diyagonelleri konulmaktadır. Konutlarda PVC esaslı kare yağmur dereleri ve aksesuarları monte edilmekte olup şantiye binalarında kullanılmamaktadır. Opsiyonel olarak sac yağmur deresi ve aksesuarları da kullanılmaktadır.

Prefabrik tavan kaplamaları

Tavan kaplaması olarak 12 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan yalıtımı olarak asma tavan alçıpanı üzerine 80 mm kalınlığında (14 kg/m3) cam yünü serilir. Tavan birleşimi çatı makasları altına kaynatılan paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek ezme yapılır. Sacın kenarlarında radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma oluşmaz. Tavan omegaları
estetik görünmesi için PVC kapak konulmaktadır. Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Islak mekanların tavanlarına Fibercement yada çimentolu yonga levha uygulanmaktadır.

Prefabrik ev kapıları

DIŞ KAPI 90×200 cm ölçülerinde çelik kapı olarak imal edilir.Dış kapılarda silindirik özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır.
İÇ KAPILAR İç kapılar 80×200 ölçülerinde paslanmaz galvaniz sac kasalı, Kirli Beyaz renkte ahşap Amerikan kapı olarak imal edilir.
Alüminyum ve PVC kapılar müşteri tercihli uygulamalarımızdır.İç kapılarda gömme özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır. Tercihe göre üretim ve değişiklik yapılabilir.

Prefabrik ev pencereler

PENCERE DOĞRAMALARI 120X100 ,120×160 cm ve vasistaslar 60X40 cm ölçülerinde PVC esaslı malzemeden ve TSE belgeli PVC olup 60 lık seridir.
(Opsiyonel olarak pencere ve vasistas çevrelerine betopan malzemeden pervaz monte edilmektedir.
ISICAM Kullanılan camların tamamı çift cam olup ; 4+16+4 mm ısı camlı ve vasistaslar buzlu cam olarak imal edilir
Sipariş verilirken kapı ve pencere konumları ve ölçüleri mutlaka bildirilmelidir.

MERDİVENLER

Roolform makinelerinde galvaniz sacdan imal edilen özel şekillendirilmiş çelik iskelet kaynaksız vidalı sistemle monte edilmektedir.
Basamaklar ahşap kaplama ve rıhtları açıktır.Korkuluk dekoratif ferforjeden imal edilir. Metal kısımlar elektrostatik boya ile boyanır. Opsiyonel olarak komple ahşap yapılabilir.

BOYALAR

DIŞ CEPHE BOYASI :Dış metal yüzeyleri çift kat astar, çift kat sentetik yağlı boya ile boyanır.
Dış panel yüzeyleri akrilik dış cephe boyası ile boyanır. Dış duvar birleşim detaylarına mastik çekilmektedir.
Yapılarımızda TSE belgeli boya ürünleri kullanılmaktadır.
İÇ CEPHE BOYASI İç panel yüzeyleri ve tavan alçıpan yüzeyleri plastik boya ile boyanır.Yapılarımızda TSE belgeli boya ürünleri kullanılmaktadır.
DİĞER Galvaniz cold form makas,aşık,panel karkası kaynaksız teknoloji kullanıldığından astarsızdır.

ELEKTRİK TESİSATI

TESİSAT Elektrik tesisatı TSE belgeli kablo kullanılarak panel üzerinden döşenir.
KABLOLAR Tesisat Sıva üstü olup isteğe göre sıvaaltı da yapılabilmektedir.
SİGORTALAR TSE belgeli otomatik sigorta kullanılmaktadır.
AYD. ARMATÜR Aydınlatma için TSE belgeli simit armatür kullanılmaktadır.
PRİZ-ANAHTAR Anahtarlar ve prizler için TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILAR Sayaç, topraklama çubuğu ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.

SIHHI TESİSAT

TESİSAT Sıva Altı
VİTRİFİYE TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
LAVABO VE DUŞ ARMATÜRLERİ TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
BORU Temiz su boruları PPRC ve pis su boruları PVC tipi olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILAR : Su sayacı ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.

TEMEL VE BETON

Prefabrik tarafından verilecek beton planına (temel boyutları) uygun zemin betonu dökülmelidir. Zemin betonu ve zemin etüdü alıcıya aittir.
Bina zemin betonuna ankrajlarla ve çelik dübellerle tesbit edilmektedir. Demirli radye temel veya çelik hasırlı zemin hazırlanmalıdır.
Bütün hafriyat işlemleri müşteri sorumluluğundadır.

Ancak sizler için alınacak gerekli izin ve belgeler için gerekli yardımı sağlamak ta beton ve alt yapı için gerekli hizmeti de sağlamaktayız. Ancak bu hizmet prefabrik ev fiyatına dahil değildir.

Prefabrik Evlerin ses ve ısı yalıtımı nasıldır? 

Prefabrik konutlarda kullandığımız dış duvar kalınlığı 10 cm’dir. Duvar panelleri arasındaki 16 dansti yoğunluğundaki strafor, ve çatı izolasyonu için kullanılan taş yünü, normal betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

5/5 - (39 votes)