İstinat duvarı karayolları idaresinde yapılan bir işlemdir. Ancak sizler özel mülkünüzü bahçeniz vs korumak için yapınıza tehlike oluşturacak toprak parçasından korunmak için istinat duvar çalışmasına başvurabilirsiniz. Diğer firmalara nazaran doğayı yeşil alanı ve topraklarımızı korumak adına yapılan istinat çalışmalarımızı doğaya verilecek zararı sıfıra indirerek. Gerekli matematiksel hesaplamalar ve ölçümlerle bölgeye en uygun istinat duvarını kurmaktayız.

Sonrasında yeşil alan sevdamız ve ilerisi için ağaçlandırma işlemini gönüllü olarak yapmaktayız.

 

Doğadaki denge ve olan doğal afetlere istinaden tercih edilen istinat duvarı yaşanacak toprak kaymalarına ve çöküşleri tedbir olarak yapılmaktadır. Gerekli ölçüm ve hesaplamalar ile yapılan riskli bir yapı olduğundan uzman ve teknik bilgi tecrübe ve mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Bölge tespiti yapılmadan toprak ve etraftaki su taş ve oluşumlar hesaplanmadan analiz edilmeden çizilen hesaplanan hiç bir proje işlevsel olmayacaktır

Yapılan temel kazıları ve zemin çalışmaları yol ve asfaltlama toplu konut yapılarına zarar vermemesi için yapılan istinat projeleri kendisini etkileyecek şiddeti Yağmur deprem gibi risklerin analizi ve ölçümleri basıncı hesaplanmakta. Gerek duyulduğu takdirde fay hattı ve benzeri bölgelerde esnek istinat yapıları tercih edilmektedir. Günümüzde ve bölgemizde sıkça yaşanan deprem gibi doğal afetlerin zararlarından kaçınmak ve korunmak adına yapınızı güvence altına almak yola ve asfalta zarar gelmemesini sağlamak zeytinlik bahçe gibi alanlarınızı toprak kaymasindan korumak amacı ile tasarlanan esnek istinad duvarı merdiven istinad duvarı ve düz istinad duvarı olarak ayrılan yapılar bölgenin ve zeminin gerekli analizleri sonrasında bölgeye hangisi uygunsa onun yapılmasını gerektirir masraftan kaçınmak için fay hattı üzerine düz bir istinad duvarı yapılmasını istemeniz hiç bir fayda sağlamayacaktır mühendislerimiz in çalışması sonucunda gerekli analizler ve bulgular doğrultusunda bölgeye yapılacak olan istinad duvarı belirlenerek yapılması gerekmektedir.

 

 

 

 

Kayaoğlu inşaat Bursa ve Gemlik bölgesinde  bir çok alanda ve arazide istinat duvar çalışması yapmaktadır ancak bu uygulama bir proje dahilinde yapılması gereken tecrübeli bir kadro ve mühendislik bilgisi ve çalışması ile yürütülmektedir proje denilince yüksek maliyet korkusu oluşmaktadır ancak baştan savma yapılan duvarların ömrü 1 ila 2 yıl olmakta ve bu daha da çok maliyetler ve cezalara sebebiyet vermektedir proje bizim bünyemizde yapıldığı için proje bedeli alınmamaktadır. Bizlere Gemlik istinat duvarı ve Kayaoğlu inşaat istinat olarak kolayca erişim sağlayabilirsiniz. 

 

 

      Özel mülklerinizde sıradan bir istinat duvarı yerine farklı taş ve görsel bakımından estetik bir yapı  da yapılması söz konusudur. Gerek duyulan yerlerde duvar çift cepheli hale getirilerek beton veya ferforje şapkalar süslemeler yapılarak dekore edilebilir ve birçok modele desene dönüştürülebilir.

istinat duvarı yapan firmalar ve şirketler istinat duvarı modelleri duvar istinat gemlik

Tam bir mühendislik harikası olan güncel teknikler ve uzman kadromuz ile bölgeye en uygun istinat çalışmasını sağlayarak 30 yıl garantili ve tadilata gerek duyulmadan kullanım ve güven sağlayan mühendislik harikası yapılarımız ile uygun maliyet ve yüksek verim ile tanışmak projelerimizi incelemek için hemen iletişim sağlayınız.

Gerekli teknik bilgi tecrübe ve uzman kadro ile en iyi ve kaliteli hizmeti sunmaktayız detaylı bilgi için arayabilir ücretsiz keşif hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

5/5 - (2 votes)