Gemlik parke taşı kaplama firması

parke taşı kaplama montajı imalatı montaj satışı ve ustası

Bahçenize özel mülkünde devlete ait olmayan her alana gerekli zemin kaplama işlerini yapmaktayız. Gerek parke taşı kaplama gerek kilit taşları gerek dekoratif taşlar gerek doğal taş kaplama gibi bir ürün yelpazesi ve seçeneğine sahip firmamız zemin düzeltme düzleme altına serilecek kum ve işçilik dahil olmak üzere uygun bütçe ve seçeneklerimiz ile sizlere gerekli ölçüm sağlanıp. Sizlerin isteğine göre zemin kaplama seçilip uygun maliyetler ile kaliteli işçilik ve uzun ömürlü kullanım sağlamaktayız. İstediğiniz her zeminde gerekli çalışma yapılmaktadır bahçe toprağı taş zemin kumluk zemin fark etmeksizin gerekli düzenleme ve yol yağmur oluğu gibi bir çok kapsamda gerekli çalışma ortamı sağlayarak düzenleyerek zeminin fazla toprağını taşını kumunu kaldırarak tamemen düz ve temiz kalan yüzeyine uyguladığımız zemin kaplama işleri zemin düzenleme zemin çiçeklendirme zemin yapay çim kaplama havuz veya dekore gibi bir çok konu ve kapsamda geniş ürün yelpazemiz ve uzun yıllar kullanım garantimiz ile temiz ve düzenli çalışmamız ile kısa sürede hayalinizdeki alana sahip olabilirsiniz.

Gemlik Kayaoğlu inşaat olarak kilit taşı ve parke taşları olarak binlerce model ve renkler ile Gemlik parke ustalarımız ve sektörde öncü firmamız bahçe peyzajından yol ve geniş alanlarda olmak üzere pek çok alanda gerekli özverili çalışmalar yapmakta ve Kayaoğlu inşaat olarak uzun süreli dayanıklılık garantisi vermekteyiz. A kalite ürün kalitesi ve uzman ekiplerle yaşam tarzlarını etkilemekte ve yeni nesil teknoloji ve ürün ile Bursa bölgesinde hizmet vermektedir.

          Bahçe düzenlemesi bahçe peyzajı bahçe düzenlemesi gibi ek işleriniz ağaçlandırmalar yeşillendirme bahçe mobilyaları bank kamelya gibi bir çok işlemi dış mekanlarınıza uygun bütçelerle  kaliteli işçilik ve estetiklik açısından sizlerin istekleri üzerine uzun yıllar kullanışlı düzenlemeler yapmaktayız.

parke taşı kaplama montajı imalatı montaj satışı ve ustası

GEMLİK BORDÜR VE PARKE TAŞI

Uzun yıllar her türlü doğa şartlarına ve ağır yüke dayanan beton parke taşlarının sağlamlığı ve uzun ömrü artık herkes tarafından onaylanmaktadır. Beton parke taşları ve dekoratif taşlar %5’ten daha az bir emiciliğe sahip olduğundan diğer kaplama malzemelerinden oldukça uzun ömürlüdür. Bu sayede malzemenin ömrüne ve görüntüsüne en çok zarar veren tuzlar ve kimyasal maddelerin zararlı etkileri en aza inmektedir. Ayrıca zemin kaplama malzemelerinin ömrü, yüzey aşınma mukavemetine bağlıdır. Beton parke taşları; yüksek evsaflı beton ile üretilmesinin yanında, vibrasyon ve pres uygulamalarına da tabi tutuldukları için yüksek dayanımlara ulaşır. Bu sıkıştırma ve vibrasyon etkisiyle, betonda hava boşluğu minimum düzeye indirildiğinden, su emme oranı düşüktür. Bu da dona karşı mukavemetinin artmasını sağlamaktadır. Bu nedenle beton parke taşlarının ömrü, alternatif kaplama malzemelerine (yerinde dökme beton vb.) kıyas ile daha uzundur.

Şekil ye renk çeşitliliği, estetik yönden diğer alternatif kaplama malzemelerine göre üstünlük sayar. Beton altyapı elemanlarının inşaat ye peyzaj mimarisindeki uygulama alanları o kadar çeşitlidir ki kullanıcı hayal gücünü kullanarak daha önce bilinen döşeme şekillerinin ve uygulama alanlarının dışında yepyeni uygulamalar yaratabilir.

NASIL UYGULANIR?

Parke taşı döşeme işlemine başlamadan evvel zemin sertliği kontrol edilmeli, gerekli ise stabilize veya benzeri sıkışa bilen malzemeler ile zemin iyileştirilmelidir. Kum serilmeden önce gerekli olması halinde zeminin kompak tör veya silindir ile sıkıştırılması zemin sertliği için yeterlidir. Döşeme yapılacak alana yeterli incelikte ve ortalama 5-7 cm kalınlığında kum serilerek mastarlama işlemi yapılır. Böylece kum sayesinde zemindeki yükseklik farkları eşitlenerek döşeme öncesi parke taşlarının altında düz bir satıh elde edilmiş olur. Mastarlama işleminden sonra serilen kuma el yardımı ile sıkıştırma işlemi yapılarak oluşan boşluklar kum ile doldurulur. Böylece zemin, beton parke taşı döşeme işlemine hazır hale getirilir. Beton Parke taşları, her iki taş arasına 1,5-2,0 mm. boşluk kalacak şekilde döşeme işlemine başlanır.

PARKE TAŞI MALİYETİ NEDİR M2 FİYATI NEDİR

Parke taşları arasındaki bu boşluklara işlem bitiminde serilecek kum nüfuz edecektir. Dörtler Beton Parke taşlarında, bu aralık mesafesi için taşların yan yüzeylerinde özel olarak pah aralığı üretim esnasında bırakılmıştır. Döşenmeye başlayan taşların oturması için, plastik uçlu çekiç ile basınç uygulanarak, kum üzerine tam yerleşme kolaylıkla sağlanabilir. Döşenmeye başlanan Beton Parke taşlarında sürekli olarak yolun eğimi ve oluşabilecek zemin yükseklik farkları gözlenerek plastik uçlu çekiç ve mastar vasıtası ile döşeme hataları kolaylıkla düzeltilir. Döşeme işlemi bitiminde ince elenmiş kum, döşeme alanı üzerine serilir ve fırça yardımı ile taşların derz aralarını dolduracak şekilde yayılır. Bu işlemden sonra, kompak tör ile kumlu yüzeyin üzerinde gezilerek taşların tam yerleşmesi sağlanır.

Detaylı bilgi için arayabilir veya ücretsiz keşif hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

4.9/5 - (32 votes)