Saten alçı sıvanan alanı dümdüz hale getirdiği ve pürüzleri sıfıra indirdiğinden günümüzde bir çok sıva harcının yerini almış bulunmaktadır. Dokusu itibari ile yumuşak oluşu adını saten kumaşından almıştır.

 

      İÇERİSİNDEKİ KARIŞIM VE MALZEME ORANLARI

 

  • Toz olarak 1 m3 alçı 650- 700 kg etmektedir.
  • Alçı hazırlanışında toz olan alçının kendi kg yarısı kadar su eklenerek uygulamaya hazır hale getirilir.
  • 10 kg karışım ile 10 m2 ‘ lik alana 1 mm lik alçı uygulanır.
  • Hazırlandıktan sonra bir günlük ömrü vardır. çabuk kurur bir daha kullanılmaz.

 

Saten alçı yapılışı uygulaması makinalı veya el işçiliği olarak yapılmaktadır. Saten alçı tuğlanın üzerine betonun üzerine geçilen sıva yerine almış en yaygın kullanılan malzeme olmuştur ve en sağlıklı işçilik için kullanım alanı genişlemektedir. Hafif yapısı ve izole için gerekli malzemeyi içeriğinde bulundurduğundan yaygın olarak kullanılmaktadır Gemlik saten alçı ve alçı sıva çok yaygın olarak kullanılır ve bir çok maaliyeti malzemenin yerine en ekonomik ve sağlıklı olarak kullanılan uygulamadır .

saten alçı gemlik saten alçı modelleri saten alçı fiyatları alçı montajı

Gemlik alçı sıva

Gemlik saten alçı çimentolar kumlar alçı karışımları gibi malzemelere nazaran hem ekonomik hem de daha kullanışlıdır. Piyasaya göre %15 ila %25 maliyet farkı vardır. Hızlı kuruma ve neme dayanıklı yapısı ile zaman tasarrufu sağlamaktadır. Diğer çimento kireç gibi maddelere göre yangın durumlarında saten alçı yanmaya dayanıklı olarak A sınıfındadır.

Saten alçı diğer malzemelere nazaran hafiftir 5 katlı 20 dairesi olan ev düşündüğünüzde 700 ile 800 ton arasında daha hafif olacak ve depremde alınacak zarar minimize edilecektir. Alçı yaz aylarında binayı sıcak ısıdan kışın ise fazla soğuktan korumak da içeride olan ısıyı sabit tutmak açısından sizleri ısı tasarrufu ile tanıştıracaktır. Eviniz veya herhangi bir yapınızda oluşan nem ve sağlıksız bir boya ve rutubet izlerini ve oluşumunu uzun yıllar kalıcı olarak yok etmek için kullanılan en ekonomik ve sağlıklı bir yöntemdir sizler de sağlığınızi korumak her yıl boya badana işlerini tekrarlamaktan ve kötü koku nem ve rutubetten kurtulmak için saten alçı uygulamasına başvurabilir bunu da biz uzman ekip arkadaşlarımıza gönül rahatlığı ile bırakabilir ve pırıl pırıl pürüzsüz bir duvar ve tavan ile yıllarca rutubete veda edebilirsiniz bununla birlikte saten alçı ısıyı muhafaza ederek tasarruf sağlamanıza ve bütün delik çatlak ve pürüzleri doldurduğu kapladığı için de ses yalıtımı sağlamanıza uygun fiyata ve kısa surelere olanak sağlamaktadir. Sizlerde kaliteyi ve sağlıklı temiz bir ev ve yuva fikrini ertelemeyin.

Gemlik saten alçı alçı sıva alçı tamiratı ve alçı ustaları konusunda kaliteli malzeme kaliteli işçilik ve uzman kadromuz ile uzun yıllardır ekonomik olarak hizmet sağlamaktayız.

Kayaoğlu inşaat bünyesinde Bursa Gemlik bölgelerinde saten alçı olarak bilinen yeni nesil bir sıva yöntemidir. Saten alçı Gemlik Saten alçı ustaları ve en iyi işçilikler ve disiplinli çalışmalar ile sizlere A kalitesi hizmet sunmaktayız.

En kaliteli hizmeti uzman ekip kaliteli malzeme ve profesyonel ekibimiz ile almak icin iletisime geciniz.

Ucretsiz kesif ve fiyat bilgisi icin size bir telefon kadar yakiniz.

saten alçı gemlik saten alçı fiyatları saten alçı saten

Sizlere uzman ekibimiz ve kaliteli işçiliklerimiz ile uzun yıllar sorunsuz kullanım ve memnuniyet garanti ediyoruz.

Detaylı bilgi için arayabilir ücretsiz keşif hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz

Oy veriniz